Już wiesz, że jesteśmy wierzącymi ludźmi z pasjami. Jesteśmy chrześcijanami, skupionymi wokół 18-milionowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Ale być może to nie zaspokaja Twojej ciekawości – odpowiedzi na nurtujące Cię pytania znajdziesz poniżej.

Zbornh

Sobotnie nabożeństwo to czas na uwielbienie Boga.

Słuchamy przemów opartych na Piśmie Świętym, śpiewamy i modlimy się. Dokładamy wszelkich starań, by był to czas radosny i odpowiadający na najważniejsze pytania współczesnego człowieka.

Nabożeństwo składa się z kilku części:
– Refleksja ewangelizacyjna | godz. 9:30
– Dyskusja w grupach | godz. 10:00
– Przerwa | godz. 10:45
– Kazanie (homilia) | godz. 11:00
– Poczęstunek | godz. 12:00

Chcesz wiedzieć więcej?

street

Nasze nabożeństwa i programy są otwarte oraz bezpłatne dla wszystkich.

Obojętnie jakie masz przekonania czy przynależność religijną – jesteś u nas mile widziany. Organizowane przez nas aktywności (w tym nabożeństwa) cieszą się zainteresowaniem nie tylko wśród adwentystów.

chlid

Nudzie na nabożeństwie mówimy stanowcze nie!

Zazwyczaj dla dzieci w wieku 3-12 lat przygotowany jest dedykowany program w godz. 10:00-10:45. Podczas zajęć mają szansę pobawić się, śpiewać, grać i posłuchać ciekawych historii. Nasza kadra dokłada wszelkich starań, żeby każdy czuł się jak najlepiej już za pierwszym razem.

Podczas całego nabożeństwa dzieci mogą korzystać z pokoju, w którym znajdują się zabawki, kolorowanki i kredki.

Polecamy zgłosić zamiar przyjścia z dzieckiem poprzez mail: dzieci@adwentysci.nowahuta.pl, aby potwierdzić, czy danego dnia jest zorganizowana tzw. szkółka dla dzieci.

vintage

Przed budynkiem znajdziesz dogodne miejsce do parkowania!

Jeśli chcesz przyjechać do nas zorganizowaną wycieczką – autokarem, lub większą liczbą samochodów napisz do nas: kontakt@nowahuta.adwentysci.org lub skorzystaj z formularza.

photo

Wszystkie drogi prowadzą tam, gdzie serce Twoje.

Kliknij w przycisk i zobacz mapkę oraz informację, jak dojechać:

ubranie

Jesteśmy otwartą i bardzo różnorodną grupą ludzi.

Nie posiadamy żadnych ustalonych norm dotyczących ubioru (dress code). Chcemy, by wszyscy czuli się u nas dobrze i komfortowo – również ze względu na noszony przez siebie strój.

Wybierając się na nabożeństwo czy wieczorny koncert w naszym Kościele, możesz się jednak spodziewać wielu osób ubranych nieco bardziej elegancko. Dążymy do tego, żeby nasz ubiór charakteryzował się prostotą, skromnością i czystością.

fitn

Organizujemy i wspieramy wszelkie inicjatywy dążące do tego, żeby ludziom żyło się lepiej.

Udostępniamy nasze pomieszczenia w celach edukacyjnych, prozdrowotnych, integracyjnych czy charytatywnych. Uważamy, że chrześcijaństwo nie powinno ograniczać się do nabożeństw – dbamy o każdy aspekt życia, zgodnie z naszą maksymą „Życie na 100 procent”.

hands

Jesteśmy oficjalnie zarejestrowanym chrześcijańskim związkiem wyznaniowym w Polsce i na Świecie.

Jako jeden z 15 Kościołów (w tym Kościół katolicki) nasza działalność jest uregulowana specjalnym prawem – jest to Ustawa o stosunku Państwa do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Rzeczypospolitej Polskiej. Jesteśmy więc w pełni legalną instytucją.

Pobierz ustawę ze strony Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej

klopoty

Lubimy pomagać! A jeszcze bardziej lubimy pomagać z głową.

Dlatego wszystkie nasze akcje pomocowe przeprowadzone są za pośrednictwem oficjalnie zarejestrowanej organizacji pożytku publicznego Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Dzięki temu rozliczamy się z każdego grosza od ofiarodawców, a pomagamy tylko tym, którzy rzeczywiście tego potrzebują.

Oczywiście nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim potrzebującym, ale zachęcamy do kontaktu z prowadzoną przez nas filią ChSCh, która dokonuje weryfikacji potrzeb.

Na lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej możesz przekazać swój 1 procent podatku. Zobacz jak pomagamy.

photo1

Z przyjemnością porozmawiamy.

Napisz do nas na: kontakt@nowahuta.adwentysci.org lub bezpośrednio do pastora Artura Dżamana: pastor@nowahuta.adwentysci.org Możesz też skontaktować się z nami za pomocą naszej strony internetowej

girl2

Z przyjemnością pomodlimy się za Ciebie bądź kogoś z Twoich bliskich.

Napisz nam swoją intencje na kontakt@nowahuta.adwentysci.org Będziemy się o to modlić, jednocześnie nigdy nie wykorzystując Twoich personaliów.

Co pewien czas o powierzone intencje (bez detali umożliwiających identyfikację danej osoby) modlimy się na nabożeństwie.

Wierzymy w zbawienie dzięki łasce i misji Jezusa Chrystusa oraz w Trójcę Świętą.

Nasze zasady wiary przeczytasz tutaj. Wiele ciekawych informacji (w tym oficjalne stanowiska) odnajdziesz na stronie Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce. Możesz też zapytać nas o szczegóły na miejscu lub napisać na kontakt@nowahuta.adwentysci.org

Jeżeli interesuje Cię jakaś inna kwestia, której nie znalazłeś w tym formularzu, wyślij swoje pytanie na:
kontakt@nowahuta.adwentysci.org lub skorzystaj z formularza kontaktowego.