O nas
Kościół Adwentystów Dnia Siódmego jest kościołem chrześcijańskim, należącym do grona wyznań protestanckich. Wszystkie jego zasady wiary są oparte wyłącznie na Piśmie Świętym. Dwa zbory (parafie) w Krakowie skupiają ponad 200 wyznawców, a na świecie 18 milionów.
W CO WIERZYMY? Adwentyści wierzą w zbawienie dzięki łasce i misji Jezusa Chrystusa oraz w Trójcę Świętą. Praktykują biblijny chrzest dorosłych przez zanurzenie, świętują siódmy dzień tygodnia, sobotę, i żyją nadzieją na powtórne przyjście Zbawiciela. Dowiedz się więcej na stronie w co wierzymy.
Jako jeden z 15 Kościołów (w tym Kościół katolicki) nasza działalność jest uregulowana specjalnym prawem. Jest to: Ustawa o stosunku Państwa do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Rzeczypospolitej Polskiej. Pobierz ustawę ze strony Sejmu RP.
Nasza historia
Pierwszy na ziemiach polskich ośrodek adwentystyczny powstał na Wołyniu (zabór rosyjski) w 1888 roku, choć niektóre źródła niemieckie wskazują, że mogło to nastąpić nawet kilkanaście lat wcześniej. W 1893 roku adwentyści dotarli do Łodzi, w 1895 do Poznania, w 1900 do Warszawy, a na początku XX w. do Bielska i Cieszyna. Następnie z wymienionych regionów idee adwentystyczne były propagowane na terenach wszystkich zaborów.
Około roku 1911 adwentyści dotarli do Krakowa. Niedługo po zakończeniu pierwszej wojny światowej tj. około
roku 1920/21 powstał zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Krakowie, o którym więcej przeczytasz tutaj. Od zakończenia II wojny światowej miejscem nabożeństw adwentystów jest ul. Lubelska 25. W latach 90. powstał nasz zbór (parafia) w Nowej Hucie.
1888 r.
Pierwszy zbór na Wołyniu1893 r.
Pierwszy zbór w Łodzi1895 r.
Zbór w PoznaniuPoczątki XX w.
Zbór w Bielsku, Cieszynie i Warszawie1920/21 r.
Zbór w Krakowie1945 r.
Nowa siedziba Zboru krakowskiego1991 r.
Zbór w Nowej Hucie
Mamy już skończone 25 lat!
Tyle godzin razem!
Wspólnych wydarzeń!
Akcji społecznych!
Akcji Modlitewnych!